Свідомий шопінг. Поради стилістки

Культура споживання зараз надзвичайно розвинена: у нас є доступ до шопінгу в будь-якому куточку світу і в будь-який момент. У моді мультитрендовість, а ще є постійна спокуса купувати нові й нові речі. Щоб не загубитися у цьому всьому, не втратити за одягом свою індивідуальність і не перетворити свою шафу на склад – ознайомтесь із порадами  щодо свідомого шопінгу персональної та fashion-стилістки Юлії Клець.

Функціонал виробу

Старайтеся не піддаватись імпульсу і не купувати речі, що пасуватимуть лише до одного комплекту. Якщо хочете, щоб одяг тішив і був функціональним, то беріть те, що працюватиме з 90% вашого гардеробу. Це допоможе вписувати обрану позицію у різні образи та максимально розкрити її потенціал. 

Якість тканини

Звертайте увагу на склад тканини, на її цупкість та структуру, аби речі переживали не одне прання. Одяг, який виконує функцію верхнього шару, обирайте з цупких тканин, які добре тримають форму. Ця порада стосується і штанів. 

Гармонія зі способом життя і роботою

Часом реклама спонукає придбати те, що зовсім не вписується у наш гардероб. Щоб  легко відкидати такі позиції – ретельно проаналізуйте вміст своєї шафи, оцініть свій спосіб і ритм життя, врахуйте робочий дрес-код. Ці фактори дуже впливають на те, як активно ви будете використовувати ту чи іншу річ. 

Натуральний склад виробу

Варто надавати перевагу натуральним тканинам: бавовна, шерсть, кашемір. Вони пропускають повітря, зігрівають або ж навпаки – сприяють охолодженню у спеку. Якість і склад матеріалу також впливатиме на тривалість життя речі у вашому гардеробі. Пам’ятайте і про те, що різні тканини потребують різно догляду та мають нюанси в експлуатації.  

Відповідність до пропорцій та типу фігури

У вас буває, що знаходите неймовірну красиву річ, а вона на вас не лягає, хоч як ви й намагаєтесь її стилізувати? Усе банально — вона просто не відповідає пропорціям вашого тіла. Тож, будь ласка, залиште ту річ для когось іншого. А для того, аби розуміти який же одяг обирати для себе — визначте свій тип фігури. Це можна зробити самостійно чи зі стилістом.

Відповідність до стильового вектора 

Обирайте для себе одяг та аксесуари, які на 100% відображатимуть ваш стиль, характер та емоції. Саме такі речі надаватимуть вам впевненості, а також розкриватимуть вашу особистість для інших.

Якісні шви та фурнітура

Інколи люди думають, що фурнітура та шви — всього лише деталі, але насправді часто саме вони привертають найбільше уваги, саме вони можуть розповісти про вартість і цінність речі. Тож звертайте увагу на ці моменти, коли обираєте позиції у свій гардероб. Якісні шви та фурнітура — ознака того, що річ має потенціал на роки, а ще вони завжди додають дороговизни виробу. 

Більшість стилістів зараз дотримуються думки, що краще мати менше речей, але підібраних відповідно до ваших пропорцій, ліній зовнішності та стильового вектору. Уміння купити гарну річ, яка  довго служитиме, а також буде актуальною для вас і вашого способу життя впродовж тривалого часу — справжній талант і турбота про світ навколо.

Також ми рекомендуємо скласти собі шопінг-лист із бажаними позиціями одягу та аксесуарів. Завдяки цьому у момент, коли захочеться імпульсивних покупок, зможете придбати собі те, що вдало доповнюватиме ваш гардероб.